Przeżyć pięć dni z tysiącami młodych ludzi z całej Europy i z innych stron świata...
...aby odkryć na nowo Kościół jako zaczyn pojednania w ludzkiej rodzinie
Przyjąć gościnę u rodzin i we wspólnotach parafialnych w Zagrzebiu i w okolicach...
...aby kontynuować szukanie sensu życia i tego, jak przeżywać wiarę pośród wyzwań naszych czasów
Poznać kulturę jednego narodu dzięki kontaktom osobistym...
...aby przygotowywać przyszłość pełną pokoju ponad dzielącymi nas murami
Modlić się razem śpiewem i w ciszy...
...aby otworzyć się na piękno życia duchowego i komunii z Bogiem
Rozpocząć „pielgrzymkę zaufania” we własnym życiu...
...by nieść nadzieję tam, gdzie mieszkamy na co dzień.
od czwartku, 28 grudnia 2006 (przyjazd rano) do poniedziałku, 1 stycznia 2007 (wyjazd po 17.00)
Przyjęcie przez rodziny i wspólnoty chrześcijańskie w parafiach Zagrzebia i całego regionu. Rano od 8.30 – 11.00 we wszystkich dzielnicach modlitwa, po niej wymiana myśli i doświadczeń. Mieszkańcy opowiedzą także o swojej służbie dla innych w parafii i dzielnicy. Codziennie o 13.15 i 19.30 wspólna modlitwa dla wszystkich w halach na terenie Centrum Wystaw w Zagrzebiu. Po południu spotkania tematyczne w centrum miasta. 31 grudnia o 23.00 we wszystkich parafiach czuwanie modlitewne w intencji pokoju, a po nim „święto narodów”. Obiady i kolacje wydawane będą na terenie Centrum, z wyjątkiem obiadu 1 stycznia, na który zaproszą goszczące nas rodziny.
w warunkach pielgrzymkowych u rodzin w Zagrzebiu i w regionie (niektórzy będą być może zakwaterowani w salach parafialnych i szkolnych). Należy koniecznie zabrać materac turystyczny i śpiwór. Osoby niepełnosprawne muszą szczegółowo uzgodnić warunki zakwaterowania poprzez punkty przygotowań jak najszybciej, najpóźniej do 15 listopada.
Spotkanie przewidziane jest dla ludzi młodych w wieku od 17 do 35 lat. Osoby niepełnoletnie muszą mieć opiekunów. W drodze wyjątku przyjmuje się uczniów szkół średnich urodzonych w roku 1990, ale tylko w małych grupach z opiekunami. W obu wypadkach: 1 opiekun w wieku co najmniej 21 lat na 2 osoby, mężczyzna dla chłopców, kobieta dla dziewcząt. Dorośli powyżej 35 lat tylko jako opiekunowie grup.
Wszyscy, którzy przyjadą 28 grudnia, mają dwie
możliwości do wyboru:
- uczestnictwo w życiu parafii
- uczestnictwo w życiu parafii połączone z pomocą w jednej z ekip
wolontariuszy lub w przygotowaniu śpiewów na modlitwę
Bardzo jest ważne, by odpowiednio duża liczba osób przyjechała dwa dni wcześniej jako wolontariusze. Punkty przygotowań poproszą o taką pomoc wybrane osoby. Zostaną im powierzone takie zadania jak: przyjęcie uczestników, różne zadania organizacyjne, pomoc w animowaniu niektórych spotkań, przygotowanie śpiewów na modlitwę. Przyjazd we wtorek 26 grudnia (27 grudnia nie ma przyjęcia).
Osoby urodzone w roku 1990 mogą uczestniczyć w spotkaniu tylko od 28 grudnia. Opiekunowie pozostają ze swymi podopiecznymi podczas całego spotkania. Zostaną zakwaterowani z nimi u rodzin. Proponuje się im jedynie uczestnictwo w życiu parafii.
Spotkania europejskie są organizowane przede wszystkim z myślą o ludziach młodych, a nie starszych powyżej 35 lat, z wyjątkiem tych, którzy są opiekunami grup. Dorosłym, którzy w punktach przygotowań w drodze wyjątku uzyskali zgodę na przyjazd, proponuje się wyłącznie uczestnictwo w życiu parafii od 28 grudnia (nie przyjeżdżać wcześniej).
Rodziny: prosimy, by nie zabierać dzieci poniżej 7 lat. Prosimy o jak najszybszy kontakt z punktem przygotowań, by uzgodnić warunki uczestnictwa i zakwaterowania.
W październiku zostanie podana dokładniejsza informacja o wysokości udziału w kosztach (wyżywienie, przejazdy na miejscu, wynajęcie hal itp.); orientacyjnie 40 euro na osobę młodą (także dla tych, którzy przyjadą 26 grudnia). Dorośli 60 euro, z wyjątkiem odpowiedzialnych za grupy, którzy mogą złożyć udział w kosztach jak młodzi.
Od 1 października punkty przygotowań organizują spotkania przygotowawcze; udział w spotkaniach jest obowiązkowy.
Nie odkładaj decyzji o udziale w spotkaniu na ostatnią chwilę!
Nie wysyłaj zgłoszenia do Taizé.
Osoby indywidualne — dla ułatwienia organizacji — muszą się przyłączyć do grupy; w zorganizowaniu grup pomagają punkty przygotowań. Każdy uczestnik proszony jest o własnoręczne wypełnienie karty zgłoszenia osobistego i oddanie jej w punkcie przygotowań. Na pokrycie kosztów, jakie poniesie punkt (ksero, telefony itp.), każdy uczestnik składa 3 zł. Osoby, które zamierzają zorganizować grupę, powinny zapoznać się ze „Wskazówkami dla organizatorów wyjazdów grupowych”, które są dostępne w punktach przygotowań.
Organizatorzy grup proszeni są o nawiązanie kontaktu z punktem przygotowań, najpóźniej do 1 listopada.